Geçmiş Olsun Türkiye'm

Geçmiş Olsun Türkiye'm

Geçmiş Olsun Türkiye'm

6 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 04:17'de 7.7 şiddetinde G.Antep Şehit Kamil merkezli bir depremle uyandı Türkiye'm. Ardından 13:24'de K.Maraş Ekinözü merkezli bir depremle daha sarsıldık. Binlerce ölün ve onbinlerce yaralı ile bir günü devirdik. Yukardaki bu bilgiler Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi web sitesinden alınmıştır.

Güney Doğumuzda 10 ili etkileyen depremin ardından tüm devlet kuruluşları ve tüm sivil toplum kuruluşları, Oda, dernek ve Vakıflar olarak seferber olduk ve en kısa zamanda elimizde ne olanaklar varsa hepsini kullanarak seferber olduk. 

Etkilenen illerimiz: Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da şehir merkezinde ve bağlı ilçelerde ve köylerde onbinlerce ev yıkılmış ve kışın da bastırmasıyla birlikte bu illerde yaşayan vatandaşlarımız maalesef çok büyük güçlükler içinde yaşamlarını sürdürmek zorunda kalmışlardır.

Maalesef ülkemiz için yüzyılın felaketi olarak tanımlayabileceğimiz bir felaketle karşı karşıyayız. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmetler ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Türkiye Halk Sağlığı Derneği Yönetim Kurulu adına

Eyüp Rıza Güzey / Yönetim Kurulu Başkanı

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com